» כללי » לעלות בסטייל

לעלות בסטייל

מעקות הם חלק חשוב מכל גרם מדרגות, ויש לתחזק אותם בעזרת צבע מתאים וספציפי להם

חדרי מדרגות מאופיינים בדרך כלל במעקות שמסייעים לאנשים לעלות ולרדת. גרם מדרגות זה דבר מאוד מסוכן, לבטח אם המדרגות צרות או בסיבוב. המעקה מסייע לשמור על יציבות ונותן תמיכה שהיא חשובה. המעקות יכולים לעזור מאוד לאנשים מבוגרים ומוגבלים פיזית, כך שלא יפלו ויגרמו לעצמם נזק.

מעקה הוא משהו שצריך לתחזק כי בסופו של דבר, מדובר במוט מתכת ארוך. המתכת נוטה לאגור חלודה ולהתלכלך. החלודה היא גם מכוערת וגם מסוכנת, כך שהיא גם לא נעימה לעין וגם יכולה לגרום לשריטות שיצריכו אנשים ללכת ולקבל זריקת טטנוס. כדי לתחזק מעקה בצורה נכונה, יש לחפש צבע מתאים.

כאשר רוצים לבצע צביעת מעקה בצורה נכונה, יש לבחור צבע מתאים מתוך הקטלוג של חברות צבע איכותיות. בכל חברת צבע טובה יש כיום אנשי מקצוע שיכולים להמליץ על צבע מתאים לכל עבודה. כיום, כמעט לכל חומר יש צבע מתאים משלו, וזה נכון גם לברזל, מתכת, פלסטיק ועוד. המומחה ייתן לקונה לבחור צבע מבין מניפה גדולה ולאחר מכן יבצע ערבוב שייצור צבע איכותי.

שדרוג המדרגות

צביעת מעקה צריכה להיות מאוד מדויקת למען הנראות. כל אחד יכול לצבוע את המעקה בעצמו, אך העדיפות היא לתת לאנשי מקצוע לעשות את הצביעה, כדי למנוע פגמים ואי שלמויות. מעקה יפה משדרג מאוד את כל גרם המדרגות, ולכן חשוב מאוד להשקיע בנושא.

הנראות חשובה במיוחד במדרגות שנמצאות בתוך בתים, אך גם את גרם המדרגות של הבניין יש לתחזק. בדרך כלל, אנשים כמעט לא משתמשים בחדרי המדרגות, אלא במעלית, ולכן חדרי המדרגות נוטים להיות מוזנחים. עם זאת, חשוב מאוד שכל הבניין ייראה ייצוגי, גם עבור המעטים שמשתמשים במדרגות, ולכן צבע מתאים צריך להיות בהישג יד.

אודות ארנון פרידר