» משפט » דיני משפחה » מסכימים שצריכים הסכמים כאלה

מסכימים שצריכים הסכמים כאלה

מערכת יחסים רצינית לרוב מסתיימת בחתונה. בשנים האחרונות זה נעשה מאוד בולט כי החיים אינם מסתיימים כמו באגדות בעושר ובאושר, והרבה מאוד שהיו מאושרים ובטוחים באהבה שלהם בתחילת הדרך מגלים כי הם מתבדים אחרי זמן ותקופה.

זו הסיבה אשר מביאה יותר ויותר אנשים לחפש אחר הסכם ממון, כאשר התקדמות אל אישור הסכם ממון שנכתב ונערך מול עו"ד הוא צעד שיכול להישמע מרתיע בתחילה, אבל לאנשים ריאליים ובעלי ניסיון זהו צעד חשוב שמאפשר להם לצעוד בתחושה בטוחה אל עבר נישואין מבלי לסכן את הכל. להלן שתי נקודות עיקריות לעריכה של הסכם כזה עוד היום.

 

למה צריכים הסכם ממון

ביטחון כלכלי – הרבה אנשים חשים הרבה יותר רגועים כאשר הם יודעים כי הם יקבלו חזרה את כל מה שהיה בגדר שלהם כאשר נכנסו אל מערכת יחסים זוגית בחתונה. יצירה של הסכם ממון מפרט בצורה טובה את כל מה שהיה שייך לכל אחד טרם הכניסה אל מערכת הנישואין ואת הדרישה כי הדברים הללו יישארו בצורה דומה גם במקרה שבו מתגרשים. כמובן שאצל כל אחד ואחד מכינים את הסעיפים בצורה פרטנית שיכולה להיות עם התניות וכל מיני תתי סעיפים מגבים.

אישור מערכת יחסים – הרבה אנשים חשים כי השלב הזה של יצירת הסכם ממון יכול ובצדק, להרתיע אנשים אשר מגיעים אל מערכת יחסים רק בשל אינטרסים כספיים. אם פעם אנשים היו מתחתנים וקצת לאחר מכן מתגרשים רק על מנת ליהנות ממחצית הנכסים של האדם שאיתו התחתנו, הרי שכיום זה כבר די ברור כי אנשים מעין אלה לא עוברים את הסינון עם חתימה על אישור הסכם ממון שמבריח את כל האנשים הלא נכונים.

אודות שרון קורן