» כללי » פלאש אוכל

פלאש אוכל

צילום מזון הוא מכנה משותף להרבה מאוד אנשים, אך רק המקצוענים יודעים לעשות אותו כמו שצריך

מתי בפעם האחרונה ישבתם במסעדה ולא צילמתם את המנה? ניסיתם לחשוב על זה. צילום המנה הפך לחלק בלתי נפרד מחוויית הביקור במסעדה. אנשים אוהבים מאוד אוכל, ולכן, האוכל, דרך ההכנה שלו ומתכונים מצולמים הם פופולאריים מאוד ברשתות החברתיות. יש תהליך מסודר – מזמינים, מקבלים, מצלמים, מעלים, אוכלים. הצילום הוא חלק בלתי נפרד מהליכה למסעדה, בדיוק כמו התשלום.

צילום מזון הוא תחום שנוגע לכל כולנו בצורה כלשהי, אך יש גם אנשים שעושים מזה קריירה. צלמי מזון מקצועיים עובדים עם אנשי מקצוע בתחום ויכולים לעזור להם מאוד בכל עניין הקידום. צילום מזון הוא תחום ייחודי מאוד, שיש צורך בידע מקצועי רחב כדי להצליח בו. יש זוויות צילום, אלמנטים שכדאי להתמקד בהם על הצלחת, צלחות, צבעוניות ועוד אלמנטים שונים שיכולים להפוך את התמונה למוצלחת.

המציאות היא שאנשים אוכלים קודם כל עם העיניים. הם קודם כל רואים את המנה, לאחר מכן מריחים אותה ורק אז אוכלים, אזי שיש חשיבות מרבית לעניין הנראות. שפים רבים משקיעים מאמצים רבים בצלחות ובצבעוניות ויופי בצלחת, כך שצריך לתעד את העניין ולהשתמש בו כאקט פרסומי.

למען השיווק

צילום מזון צריך להוציא תמונות טובות בהן יהיה ניתן להשתמש לקידום ברשתות החברתיות, בשילוט וכמובן בתפריט. אוכל אשר נראה טוב לבטח יוזמן יותר מאוכל שנראה ממוצע, ללא קשר לטעם. אנשים אוהבים לקבל דברים מיוחדים שהם במסעדות ולכן נוצר האלמנט של הצילום החובבני. מנות צבעוניות ויפות חייבות להיות במסעדה, על מנת ליצור רעש ובאז.

מסעדה טובה היא מסעדה שנותנת חוויה כללית ללקוח, וזה כולל אוכל צבעוני אותו יהיה אפשר לצלם. כמובן שהטעם חשוב, ויש חשיבות גם לנראות של המסעדה ולשירות המתקבל, אך יש משהו בוויזואליה שהוא קריטי בעולם של היום.

אודות ארנון פרידר