» כללי » חלום מקצועי

חלום מקצועי

החלום לפתוח בית קפה משותף להרבה מאוד יזמים. הדרך הטובה ביותר היא לעבוד כזכיין עם אחת החברות הגדולות

עבודה בחברות כמו ארומה, קפה קפה, לנדוור, קופיקס ועוד נשמעת כמו עבודת ביניים שעושים אותה אחרי הצבא, במהלך התואר או לפני שמתחילים את הקריירה, אך עבור כמה יחידי סגולה, אפשר לעבוד עם החברות הללו בשותפות ולנסות לייצר משהו ייחודי ורווחי. הדרך השנייה היא באמצעות זיכיון למכירה של אחת החברות הללו.

קניית זכיינות של רשת מובילה בארץ היא משהו שמעניין הרבה מאוד יזמים. אנשים רוצים להקים בית קפה משלהם, אך תמורת פחות או יותר אותו סכום השקעתי, הם מקבלים תמיכה ועזרה מאנשי המקצוע הטובים ביותר בארץ. עלות זיכיון למכירה היא מספר עשרות אלפי שקלים, אך זה כולל הרבה מאוד יתרונות.

ראשית, מקבלים הזכיינים את האפשרות להשתמש בשם של המותג, ולעצב את המקום בהתאם לערכי המותג. הם מקבלים עזרה בעבודה מול ספקים והמון תמיכה בנושא השיווקי פרסומי, שהוא נושא קריטי מאוד, בו נופלים מרבית היזמים שמחליטים ללכת על בתי קפה קטנים ולא ממותגים. היזמים מקבלים גם יד חופשית (עד מידה מסוימת) בתפריט, כאשר אפשר לראות שינויים דרסטיים בתפריטים של מסעדות שונות מאותו הפרנצ'ייז.

דרך טובה ללמוד

אמנם מרבית התשלום הולך על הזכות להשתמש בשם, אך זכות השימוש הזו שווה כסף עוד לפני שהתחלתם לעבוד בכלל. המון אנשים חולמים על להקים עסק משלהם, וזכיינות היא דרך טובה לא רק להתחיל להרוויח, אלא גם להתחיל ללמוד.

הרבה יותר קל ללמוד ולהרוויח כאשר יש גב חזק מאחוריכם, ולא כאשר צריכים לעשות את הכל לבד. קניית זכיינות היא פופולארית מאוד כיום ויש כמה מסלולים שאפשר ללכת בהם בתחום הזה. חשוב לעבור בין החברות, להבין את התנאים ולראות איזה דרך הכי מתאימה לכם וכיצד תרצו לפתח את עצמכם בנושא בעתיד.

אודות ארנון פרידר