» משפחה » אירועים משפחתיים » עורכים ברית כשרה

עורכים ברית כשרה

אחרי ציפייה דרוכה של תשעה חודשים, עובר אשר צמח לו בבטן של אימו הופך להיות תינוק קטנטן שלפי הדת היהודית צריך לעבור ברית מילה על מנת להיכנס אל העם. ברית המילה היא טקס דתי אשר אמור להתרחש ביום השמיני להיוולד התינוק, אולם, ישנם מקרים רבים שבהם היום הזה נדחה בשל בעיה יכולה להיות בבריאות של הילד או מכל סיבה חשובה אחרת שדוחה את המועד המקורי.

בכל מקרה הורים אשר מבינים כי הם צריכים לעבור את זו הברית, צריכים לחפש אחר מוהל שמוסמך לבצע את החיתוך העדין הזה כאשר זה לא יותר מידי קשה לחפש אחר מוהל מומלץ ומוכר, אלא יותר לוודא כי הוא פנוי ביום הנדרש.

 

מתי מומלץ ליצור קשר עם מוהל

הורים שכבר יודעים כי יש להם בן, כבר מקבלים את הברכה של הסבא והסבתא עם ההצעה כי את הברית יבצע מוהל שהם מכירים מניסיון אישי שלהם עם בנם. מוהלים נמצאים בעיסוק הזה במשך של עשרות שנים, וכך בהחלט יכול להיווצר מקרה שהן מגיעים אל הברית של תינוק שהם כבר עשוי ברית לאביו כאשר הוא בעצמו היה בן שמונה ימים.

את יצירת הקשר עם המוהל צריכים לערוך ביום של הלידה, שכן רק אז רואים כי התינוק בריא וכי אפשר להתקדם אל עבר עריכה של ברית מילה עם מוהל מומלץ בבית או באולם אירועים שזמין לאותה העת. היומן של המוהלים מתמלא לו די מהר ובצורה שבה צריכים להתאים את השעה אל זמינות שלו ורק לאחר מכן לשריין את האולם, כי אולמות לגמרי לא חסר עבור ברית מילה, אבל מציאה של מוהל שהוא גם מומלץ וגם פנוי באותה העת זה כבר דבר שלא ממש קל לעשייה.

אודות שרון קורן