» בניה ושיפוצים » צביעה נכונה ומוצלחת של מתכת

צביעה נכונה ומוצלחת של מתכת

לא כל צביעה שמבצעים היא כזו אשר מתבצעת על קיר חיצוני או פנימי של בית. לפעמים אנשים מבקשים לצבוע פריטים שנמצאים אצלם בבית על מנת לחדש אותם בצורה עצמאית על פני לגשת אל מקום שבו הם צריכים לרכוש פריט חדש לגמרי בעלות יותר גבוהה.

הפריטים הללו יכולים להיות עשויים מעץ, פלסטיק וגם כאלה אשר עשויים ממתכת, כמו ברזל. כאשר מתכוונים לצבוע חומר כמו ברזל, צריכים לדעת לבחור צבע לברזל אשר יעניק את כל היתרונות של צביעה שהיא איכותית ועמידה למשך של תקופה מאוד ארוכה.

 

צובעים ישר על מתכת

קודם כל עדיף לחפש אחר צבעים אשר מיועדים לצביעה הישר על המתכת שאותה רוצים לצבוע. מדוע? הדבר הזה חוסך את התהליך הזה של צביעה בצבע פריימר, מכיוון שהצבע הזה כבר כולל בתוכו פריימר. למה צריכים פריימר? על מנת שהפריט העשוי ברזל יקבל את הצבע הזה בצורה טובה ויצור היצמדות מעולה על החומר.

 

התאמה אל שימוש חיצוני

יש הבדל עצום בין צביעה של ברזל אשר נמצא באזור פנימי לבין כזה אשר ממקום באזור חיצוני מכיוון שכזה אשר נמצא בחוץ יהיה חשוף אל כל השינויים של הטמפרטורה. ברזל אשר חשוף לגשם ושמש יכול בקלות לעבור אל מצב של חלודה, ולכן יש להפקיד על בחירה נכונה של צבע לברזל אשר ממנו יכולים להפיק שימוש ללא כל בעיה.

 

בודקים שיטת יישום

ככל שהצבע מאפשר שיטות שונות של יישום כך הדבר יקל מאוד על המשתמש. יש כאלה אשר מעדיפים צביעה עם התזה, כאלה אשר מעדיפים לצבוע עם מברשת וכאלה המעדיפים לבצע צביעה עם רולר. לשם כך צריכים צבע ברזל מתאים לצד כלי העבודה הנכון.

אודות שרון קורן