» משפט » דיני ירושה » הסכם חשוב למי שלא התחתן

הסכם חשוב למי שלא התחתן

היצירה של הסכם ממון נועדה בראשית של דבר עבור עשירי העולם, אר חששו כי הכסף של המשפחה ושל האדם אשר צבר אותו בעבודה רבה או בירושה יעבור אל ידיים של בן/בת זוג שאינם מגיעים ממקום של הון ומחפשים רק אחר דרך קלה ומהירה להתעשר.

הסכמים אלו היו מסדירים מראש מה שייך למי, ומה מקבל אותו אדם אשר הצטרף אל המשפחה במידה ויהיה מקרה של גירושין. הכל היה מפורט שם בצורה מאוד ברורה, טרם טקס החתונה היה את ההכרח לחתום על המסמכים הללו כדי להבטיח את מעבר הכסף בחזרה. עם זאת, יותר ידועים בציבור מבצעים הסכם ממון ידועים בציבור שמיועד באופן ספציפי עבורם.

 

למה צריכים הסכם ממון

ידועים בציבור יכולים להיות שני בני זוג אשר הגיעו לכדי החלטה כי הם אינם מעוניינים לגור ביחד תחת סוג רשמי של אסמכתא. זה יכול להיות בשל העובדה שהם פסולי חיתון מבחינת הדת, וזה יכול להיות כי זו פשוט דעתם וההעדפה האישית של אלה.

הבעיה היחידה עם כל העניין הזה של סטאטוס ידועים בציבור, היא העובדה כי במקרים של פרידה, לא יכולים לקבל את אותה ההגנה שמקבלים במקרים של חתונה רשמית. אזרחית או דתית. על מנת להשלים את החוסר ולשמש בתור ראייה לבקשות של שני בני הזוג, מכינים הסכם ממון ידועים בציבור, שם כל דבר מפורט, ואת המסמך הזה מציגים לבית המפשט בעת בה זה נדרש.

האקט הזה חוסך הרבה מאוד שלבים שיכולים להיות לא נעימים במקרה של פרידה, כאשר צריכים לפתע לפרק חיים שלמים, ולנסות להסביר כי להעביר את הדירה שבה גרים לבן זוג, לצד כספי הפרישה היה דבר מובן מאליו.

אודות שרון קורן