» כללי » רהיט שהוא משחק

רהיט שהוא משחק

ילדים רבים נהנים מספונת קטנה שמהווה גם משחק, אך גם רהיט לישיבה בו הם רואים טלוויזיה ומנשנשים חטיף

לילדים קטנים יש בדרך כלל המון צעצועים, כאשר אורך החיים שלהם לא ארוך. הילד משתמש קלות בהתחלה ולפעמים הוא חוזר לצעצוע פעם או פעמיים. עם זאת, כאשר הוא יכול לשחק עם אלמנטים גדולים אשר נמצאים בחדר או בסלון, הוא ישתמש בהם הרבה יותר מפעם אחת.

דוגמה מצוינת לרהיט נהדר לילד היא ספונת לילדים אשר הופכת בן רגע למשחק ולכלי שימושי כאחד. ספונת לילדים היא בדרך כלל ספה קטנה מספוג, עם ציורים או הדפסים מיוחדים, איתה הילד יכול לשחק ולשבת עליה. הספונת בדרך כלל גם מתקפלת ומגיעה עם מספר גימיקים שיכולים לסקרן את הילד.

הילד לומד שעל הספונת הוא יכול לאכול, הוא יכול לראות טלוויזיה ואפילו לשחק עם הכלב ועם החברים. חשוב מכך, הוא לומד שהוא לא צריך לטפס או ללכלך את הספה הגדולה כאשר הוא רוצה לשבת בסלון. הספונת הופכת לסוג של אטרקציה כאשר היא גם משחק וגם רהיט לכל דבר. יש אנשים שמציבים ספונת לילדים גם בחדר הילדים וגם בסלון.

מגוון גדול

באופן טבעי, הספונת נוטה להתלכלך מאוד, לבטח אם הילד אוכל עליה או שיש בעלי חיים בבית. ברוב המקרים, ניתן להוריד בקלות את הכיסוי ולשטוף אותו, מה שמאריך משמעותית את אורך החיים של הספה. יש מגוון עצום של גדלים והדפסים ואין כל ספק שכל הורה וילד יכולים למצוא את הגודל האידיאלי בשילוב ההדפס הרצוי – בין אם זה כוכב ילדים, תוכנית מצוירת או קבוצת כדורגל או כדורסל.

בשלב מסוים, הספונת הופכת להיות המרכז של הבית מבחינת הילד. הוא עושה עליה הכל ומחליף בין משחק לרהיט מתי שרק בא לו. מה שחשוב מכל, היא שהילד לומד הפרדה בין הספה והרהיטים של "הגדולים" לבין הרהיטים שלו.

אודות ארנון פרידר