» בניה ושיפוצים » שלב לפני כניסה לדירה

שלב לפני כניסה לדירה

בכל תהליך של בנייה ישנם שלבים די מסודרים, אשר אם הם נעשים באופן מוסדר מביאים את אותו תהליך של בנייה להסתיים עם עוד פרויקט מוצלח שיש לו מבנה מרשים למגורים או לכל שימוש אחר אשר לשמו הוא תוכנן ויועד. אחד מן השלבים ההכרחיים טרם הכניסה אל כל מבנה שנבנה בארץ הוא האישור והקבלה של טופס 4 אשר בלעדיו לא יכולים לאכלס ולהשמיש את אותו בניין.

 

למה צריכים טופס 4

אנשים רבים מרגישים כי ההמתנה אל קבלת טופס 4 רק מאטה את התהליך של הכניסה שלהם אל המבנה עצמו, כאשר הם אינם מבינים למעשה את גודל החשיבות של הטופס הזה וכי לא מדובר אך ורק בפרוצדורה מנהלית שנועדה להצדיק את החותמות של המשרדים השונים בעירייה וביתר הרשויות.

טופס זה הוא גם ידוע בשם טופס אכלוס, כי רגע לאחר שהוא מתקבל הקבלן מתחיל להעביר את המפתחות אל הדירות של הרוכשים שלב אחר שלב. אבל, הטופס הזה כולל למעשה את כל האישורים הנדרשים מכל הנוגעים בעניין המבנה, עם וידוא כי התשתיות של המים והביוב, החשמל, הטלפון והבטיחות עובדים בדיוק לפי הנדרש. רק לאחר שישנה בדיקה כי כל אלה בטוחים ועשויים כהלכה ולפי התקנות והחוק של הבנייה, יכולים להתקדם אל עבר האישור של האדם אשר אמון על החתימה הסופית והעברת האישור הזה אל הקבלן.

 

מי מאשר אותו

האדם אשר עובר על פני כל הטפסים הללו אשר עוברים אל ידיו הוא למעשה המהנדס העירוני אשר אמון על אישור טופס 4 בשל מבנים אשר נמצאים תחת האחריות של כל רשות מוניציפאלית, כל יישוב ועירייה. הוא הגורם שמבקר את שלמות הטופס ולאחר החתימה שלו יכולים לקדם את הכניסה והאכלוס כנדרש.

אודות שרון קורן