» כללי » חשיבות במקרים המשמעותיים

חשיבות במקרים המשמעותיים

עבודתו של נוטריון היא לאשר או לתרגם מסמכים ותעודות שונות באירועים משמעותיים בחיים

רכישת דירה או כל עסקה בהיקף גדול לא יכולה להתבצע סתם כך. בכל עסקה שכזו יש צורך באישור נוטריוני הניתן על ידי נוטריון מוסמך. נוטריון הוא עורך דין שקיבל הסמכה נוספת שמאפשרת לו לאשר ולתת מתן תוקף למסמכים משפטיים. בעסקאות גדולות, עבודתו של עורך דין ונוטריון היא לחתום על המסמכים מהר, ולזרז תהליכים על מנת לא לפגוע בעסקה.

עבודתו של עורן דין ונוטריון לא מסתכמת רק במתן תוקף למסמכים משפטיים, והוא גם מבצע תרגום של מסמכים ותעודות שונות אשר מגיעות מחו"ל בשפות זרות. לעבודה של הנוטריו יש חשיבות רבה שכן המעבר בין השפות הוא קריטי להבנת המסמך או התעודה ולאישור שלה בארץ זרה. חשוב מאוד לפנות לנוטריון אשר יש לו הבנה ושליטה מלאה בשפה המתורגמת על מנת שיצליח להעביר את הכוונה של כותב המסמך במלואה.

כיום, יש לא מעט משרדי נוטריונים בכל רחבי הארץ ויש להם הרבה מאוד עבודה לאור העובדה שהעולם כיום הוא כפר גלובלי קטן. יש המון עסקאות אשר נחתמות מדי יום עם גורמים מחו"ל, שלא לדבר על קניית דירות, ירושות, עיזבונות, מעבר של נכסים וסיום לימודים בחו"ל. הצורך תמיד קיים, וכאשר מחפשים נוטריון צריך לחפש את הטוב ביותר והמהיר ביותר.

קשרים בשגרירויות ומוסדות

נוטריונים עוסקים במגוון עצום של שפות ממדינות אשר עובדות מול ישראל. זה מתחיל מפולנית ועובר לגרמנית, אנגלית, ספרדית או כל שפה אחרת ברמה של שפת אם. חשוב לא להתפשר וללכת למשרד שלא מתמחה בשפה אותה רוצים לתרגם כדי להימנע מטעויות. בנוסף, החשיבות של נוטריונים באה לידי ביטוי במיוחד כאשר הם מציגים קשרים עם אנשים בשגרירויות ובמוסדות שונים אשר משפרים את היעילות של כל התהליך.

אודות ארנון פרידר