» כללי » המהפכה הגיעה אליכם

המהפכה הגיעה אליכם

רשת קופיקס התפוצצה בישראל וכיום כל אחד יכול לקנות זיכיון. העלויות הן לא גבוהות במיוחד ביחס לשוק ולמה שהזכיין מקבל

לפני מספר שנים התרחשה מהפכה בתחום בתי הקפה בישראל, בהתאם למחאת יוקר המחייה, כאשר קמה רשת בתי קפה זולה בשם קופיקס. קופיקס התחייבה למכירה של מגוון גדול של מוצרים במחיר של חמישה שקלים ואף עמדה בכך, למעט תקופה קצרה שהמחירים עלו לשישה שקלים. היא סחפה את השוק הישראלי ועשרות סניפים נפתחו ברחבי הארץ.

כל הסניפים של קופיקס דומים, ונראים כמו סוג של תחנת מעבר. הרשת מספקת קפה, ושאר משקאות חמים וקרים, במקביל למאפים קטנים ושלל קאפקייקס ומיני סנדביצ'ים. מאוד נוח וקל לתפעל את הסניף ובדרך כלל בכל סניף יש שניים עד שלושה עובדים שיכולים לתפעל את כל העסק בקלות.

הסניפים מנוהלים על ידי זכיינים שקונים את זכות הניהול ומקבלים כל מה שצריך כדי לתפעל סניף בכל מקום בו ירצו. יזמים רבים שואלים את עצמם כמה עולה זיכיון לקופיקס ומגלים כי לא מדובר בסכומים גדולים שאי אפשר לעמוד בהם. רוב הסניפים הם קטנים מכיוון שהקונספט הוא קח ולך, ולכן, לא צריך לשלם הרבה מדי על ארנונה.

ליווי צמוד

עולם הזכיונות הוא די פשוט, כי לא צריך לחשוב על שום קונספט שיווקי או עיצובי. לכן, אנשים רבים מנסים את מזלם בנושא ומקבלים מעטפת של חברת האם מהרבה מאוד בחינות. כאשר אתם שואלים את עצמכם כמה עולה זיכיון לקופיקס תדעו עליכם לדעת שיש מגוון עלויות משתנות וקבועות.

התשלום החד פעמי הוא תשלום על הזיכיון עצמו שעולה כ-65 אלף שקלים ועוד 35 אלף שקלים עבור ליווי חד פעמי לשנה הראשונה. התשלומים הקבועים עם 5,000 שקלים לחודש עבור דמי ניהול ועוד 1,000 שקלים עבור שיווק לחודש. יש עוד תשלומים במקרה של חריגה מסכום המכירות, אך זה משתנה מסניף לסניף.

אודות ארנון פרידר