» כללי » חטיבה עליונה

חטיבה עליונה

חטיבת המכירות במשרד היא קריטית להצלחה, אך גם קשה לתפעול. לכן, הרבה בעלי עסקים בוחרים בחברת מכירות במיקור חוץ

יש הרבה אנשים שיגידו שהחטיבה הכי חשובה בכל עסק היא חטיבת המכירות שלה. מוצר טוב זה חשוב, שיווק זה קריטי וכמובן גם שירות לקוחות, אך כאשר אין מי שידחוף את המוצר אל הלקוחות ויעשה זאת בצורה מקצועית, העסק פשוט לא יתרומם. מכירה של מוצר היא אומנות וכדי למכור טוב צריך לדעת לעשות את זה.

המכירות צריכות להיעשות בצורה שהיא דוחפת ומציגה יתרונות, אך לא להיות אגרסיבית מדי. היא צריכה לתת ללקוח הרגשה שהמוצר או השירות זה משהו שהוא צריך, יותר ממשהו שהוא רוצה ובסופו של דבר, המוצר צריך לעמוד בהבטחה שלו על מנת שהלקוח המרוצה יחזור לקנות שוב או ימליץ לחברים שלו.

בתור בעל עסק, לא פשוט להחזיק חטיבת מכירות במשרד. אנשי מכירות הם בדרך כלל אנשים אסרטיביים, יש לה עמלות על כל מכירה ויש עלויות גדולות של הדרכה ואחזקה. לכן, הטרנד החדש בתחום הוא השכרה של שירותי חברת מכירות במיקור חוץ.

תיווך קליל

חברת מכירות במיקור חוץ היא קלה הרבה יותר לתפעול, קודם כל מבחינת ההתעסקות היום יומית. לעובדי מיקור חוץ אין בקשות באופן ישיר והכל נעשה בתיווך. לכל חברה במיקור חוץ גם ניתן לתת יעדים גבוהים ולהשתמש בתחרות הקיימת בשוק על מנת לנסות להוציא יותר ויותר עבור השירות עליו אתם משלמים. גם פה, הכוח הוא בידיים של הלקוח.

חברת מכירות חיצונית תחסוך הרבה מאוד מאמץ לבעל העסק, שלא צריך לשבור את הראש לגבי רווחת העובדים. הוא נדרש רק לשלם וגם אם אין לו שליטה מלאה ואין מעורבות רגשית של העובדים, במרבית המקרים, הם מצליחים לבצע את העבודה כי זה מה שהם עושים בצורה מקצועית ולשם כך הם קיבלו את ההדרכה שלהם.

אודות ארנון פרידר