» בניה ושיפוצים » צבעות » מחדשים רהיטי פלסטיק

מחדשים רהיטי פלסטיק

לקראת האביב אנשים רבים אוהבים לשדרג את סביבת המגורים שלהם ולהכניס אווירה הרבה יותר רעננה עם רכישה של פריטים חדשים לחלוטין. אולם, אם יש קצת זמן פנוי ורוח של יצירה יכולים לחסוך הרבה מאוד כסף וליצור פריטים שהכי מתאימים לצרכים האישיים בעזרת כמה חומרים בסיסיים שקיימים בכל בית.

נאמר שמעוניינים לשדרג פריט ש ריהוט אשר עשוי מפלסטיק קשיח. הצבע הנוכחי כבר לא נראה ממש מלהיב, ויכולים להפוך אותו לצבע מחודש או חדש לגמרי עם קצת צבע לפלסטיק בגוון האהוב. הדבר מוביל אל בחירה נכונה של צבע שמיועד לצביעה של חומר כמו פלסטיק, ואת זה צריכים לבדוק לפי הפרמטרים הבאים.

 

מה צריכים שיהיה בצבע הנבחר

  • התחברות מצוינת – כאשר מציינים יכולת התחברות טובה מאוד בין צבע לבין החומר המיועד לצביעה מכוונים לכך שהצביעה תניב תוצאות של צביעה שלא יתקלפו במהירה. אם בכלל. צבע איכותי שמיועד עבור צביעה של פלסטיק הוא כזה שמתוכנן ליצור היצמדות טובה אל החומר כדי שהצביעה תהיה למשך של תקופה כמה שיותר ארוכה.
  • ייבוש מהיר – אחד הנושאים שבהחלט צריכים לשקול כאשר מחפשים אחר צבע לפלסטיק ולכל סוג של חומר שאותו רוצים לצבוע הוא היכולת של הצבע להתייבש בצורה מהירה. יש הבדלים בולטים ביכולת הזו בין צבע של חברה אחת לאחרת, ואם הזמן הוא דבר חשוב, כדאי להתעכב על התכונה הזו בעת הרכישה.
  • חיסכון בבצע יסוד – בדרך כלל כאשר צריכים לבצע משימה של צביעה קודם כל מורחים שלב של צבע יסוד טרם התקדמות אל השלב של הצבע עצמו בגוון הרצוי. הדבר מסייע לחיבור טוב יותר של הצבע אל המשטח שנבצע. עם זאת, ישנם צבעים שאינם מצריכים את שכבת הפריימר, ואותם יכולים לצבוע בצורה ישירה על כל משטח נדרש. הדבר חוסך זמן רב ומאפשר לעבור אל עבר משימות אחרות כאשר זו של שדרוג הרהיט הנבחר כבר הסתיימה לה.

אודות שרון קורן