» כללי » בונוס בניהול

בונוס בניהול

שיטה אפקטיבית לתגמול עובדים תביא לייעול העסק ולהשגת היעדים. יש מגוון שיטות ואסכולות אשר יכולות לעזור לעסק בטווח הקצר והארוך

ניהול עסק זהו תחום שכולל הרבה מאוד אלמנטים ובעיקר – שמירה על איכות, הגעה ליעדים וניהול עובדים. כל האלמנטים הללו משתלבים בסופו של דבר, וכוללים צורך ביחסי אנוש טובים. מנהל טוב תלוי בעובדים שלו והוא צריך עובדים איכותיים על מנת להגיע ליעדים שלו על מנת לייצר את הרווחים שהוא מחפש.

עובדים מרוצים הם עובדים אפקטיביים – זוהי נוסחה ברורה, אך השאלה היא איך משאירים את העובדים מרוצים ושמחים, על מנת שיתנו את התפוקה המצופה מהם. התשובה לכך היא מערכת תגמול עובדים אפקטיבית, אשר תשאיר אצלם את האש בוערת ואת "הדרייב" קיים. עובד אשר יודע שיקבל תמורה לעבודה הקשה שלו, מעבר לשכר הבסיס, ימשיך לעבוד קשה וטוב בהכרח.

מערכת תגמול עובדים יכולה להיות מעוגנת בחוזה העבודה או שלא, אך בכל מקרה, היא חייבת להיות שם. עובד שלא יקבל העלאה בשכר במשך תקופה ארוכה יהיה ממורמר וייחפש אלטרנטיבות. העלאת שכר היא התגמול האולטימטיבי לעובד, היא משפיעה עליו באופן מיידי וגם לאורך זמן, אך מבחינת העסק היא פחות יעילה, שכן היא דורשת התחייבות ארוכת טווח מבעל העסק.

הישגים ותגמולים

שיטות תגמול נוספות יכולות להיות אפקטיביות מאוד הן מבחינת העובד והן מבחינת העסק. שיטת הבונוס למשל, היא מצוינת כאשר העובד השיג הישג יוצא דופן וחריג. שיטה העמלות מתאימה מאוד לעובדים העוסקים במכירות ויש שיטות נוספות, של פרסים בהגעה ליעדים ופינוקים נוספים.

עובד אשר מרגיש שיש לו למה לעבוד, יעבוד יותר קשה ויכניס יותר כסף למעסיק שלו. מציאת שיטת התגמול הנכונה יכולה להיות המפתח להצלחה של העסק לאורך זמן. יש המון אסכולות בנושא ואפשר גם לנסות שיטת ניסוי וטעייה על מנת לראות מה היא השיטה הטובה והאיכותית ביותר לעסק שלכם.

אודות ארנון פרידר