» בניה ושיפוצים » מיזוג אוויר » היתרונות של חימום מהרצפה

היתרונות של חימום מהרצפה

חימום תת רצפתי הופך פופולארי יותר ויותר בבתים ברחבי אירופה וזה לא פלא עם היתרונות שלו לבריאות, יעילות אנרגטית, אסתטיקה חזותית וחיסכון בעלות. איך חימום תת רצפתי עובד?קודם כל, חימום תת רצפתי שימש מאז הרומית פעמים כמו מערכת הסקה מרכזית.

כל סוג של מערכת גז מונעת בדוד יכולה לשמש כדי לספק את החום עבור מערכת UFH. צינורות בדרך כלל נמצאים מתחת לפני השטח ואת החום מן המערכת עוברים דרך צינורות העוברים ישירות לתוך הרצפה.

רצפה חמה יוצרת סביבה אווירית חמה וזה בתורו מחמם את סביבת המגורים שמסביב. חימום תת רצפתי גז הוא דרך פשוטה אך יעילה במיוחד של אספקת האקלים באזור מקורה חמים בנוחות, עם הפצה אפילו של חום.

 

 סיבות לבחור חימום תת רצפתי לבית

  1.  נוחות

חום מקרין מהרצפה כלפי מעלה מופץ בצורה אחידה הרבה יותר מאשר חום הנובע מרדיאטורים על הקיר. חום מן הרדיאטורים הוא מוגבל לאזור קטן ועולה למעלה. משמעות הדבר היא כי האוויר החם נשאר סביב גובה הראש אשר אינו נוטה ליצור תחושה נוחה ביותר. בנוסף, בהשוואה למערכות הרדיאטור המסורתיות אין רעש מעצבן הנובע מצינורות מתפשטים ומתחברים.

  1.  יעילות עלות ויעילות אנרגטית

מערכות חימום תת קרקעיות יכולות לתת לכם חיסכון של 15% -40% משיטות חימום מסורתיות.

  1. בריאות

חימום תת רצפתי גז עוזר לשמור על רמות לחות תוכן נמוך מה שאומר קרדית האבק הבית יכול להיות מופחת. זה יעזור לכל אחד עם אסטמה או קשיי נשימה או כל אלרגיות אחרות.

  1. קלות שליטה

עם מערכת UFH, הטמפרטורה של כל חדר ניתן לשלוט בנפרד. היכולת להתאים את הגדרות הטמפרטורה בכל חדר בבית הוא יתרון גדול לכל המשפחה.

  1. מרחב ואסתטיקה

תחת חימום תת הרצפה חוסך מקום ומציע ערעור חזותי מוגברת בבית על ידי ביטול הצורך קיר רכוב רדיאטורים. בנוסף, רצפות רטובות להתייבש מהר יותר ואת העיצוב נשמר בשל חוסר קירות לחים.

אודות שרון קורן