» כללי » הסכם ממון – מה זה אומר?

הסכם ממון – מה זה אומר?

לא מעט זוגות שומעים את המונח הסכם ממון וישר נרתעים ממנו מבלי לדעת ולהבין בדיוק את המשמעויות שלו 

לאור המצב שנוצר כיום בחברה בישראל, שלא מעט זוגות נשואים, מוצאים את עצמם מתגרשים בשלב כזה או אחר בחיי הנישואים שלהם, חשוב מאוד לדאוג לשמור על הזכויות והרכוש שאותו צברתם עוד בטרם חיי הנישואים שלכם. חשוב להבין כי הסכם ממון בא להגן על שני הצדדים ולשמור על כלל הרכוש אותו צברתם לפני שהתחלתם את החיים המשותפים יחד.

ישנם לא מעט מקרים שבהם אחד מהצדדים מחליט להתחתן או לנהל חיים משותפים ביחד עם הצד השני וזאת רק בשל העובדה כי הוא מגיע ממשפחה עשירה וכי הוא יודע כי בהמשך גם אם הוא יפרק את החבילה הוא יקבל חלק מהרכוש והכסף של אותה משפחה, למרות שאין לו יד ורגל באופן שבו אותה משפחה הרוויחה את הכסף.
ברור לנו, כי ישנם לא מעט זוגות שחוששים מחתימה על הסכם ממון, אחת הסיבות הבולטות לכך היא הטענה כי הוא מבטל את הרומנטיקה וזוגות רבים אינם מוכנים לחתום עליו.

במידה וגם לכם יש ספקות, כדי לכם למצוא חבר או מכר שהתגרש לאחרונה ולשאול אותו לגבי דעתו על הסכם ממון והאם מדובר בדבר הכרחי או לא. במרבית המקרים תגלו כי אכן מדובר בדבר הכרחי שהופך הליך גירושין שהינו בעל פוטנציאל גדול לפיצוצים וריבים לתהליך קל ופשוט הרבה יותר, וזאת כמובן במידה ויש לכם אישור הסכם ממון מנוטריון המוכר במדינה.

איך מקבלים אישור?

במידה ואתם שואלים את עצמכם מה בדיוק צריך לעשות כדי לקבל אישור הסכם ממון על מנת שהסכם שלכם עם בן או בת הזוג שלכם יהיה בתוקף, אז דעו לכם כי מדובר במהלך יחסית פשוט, אתם צריכים להגיע עם בן או בת הזוג שלכם אל פגישה עם נוטריון שבה הוא יסביר לשניכם על מה אתם חותמים ומה בדיוק ההשלכות של הסכם זה, לאחר החתימה שלכם הוא יאשר את הסכם עם חותמת שלו שמעידה כי חתמתם על ההסכם, מבלי שאף אחד הכריח אתכם ואתם מבינים בדיוק על מה אתם חותמים.

אודות ארנון פרידר