» כללי » הסכם מחייב

הסכם מחייב

הסכמי ממון הם רלוונטיים היום יותר מתמיד לאור נתוני הגירושין העגומים. יש צורך בעורך דין מנוסה שייטפל בעניין בצורה רגישה

יש הרבה דברים שאנשים עושים במהלך חייהם ומצטערים עליהם בדיעבד. מנגד, יש גם הרבה דברים שלא עושים, ועליהם אפילו מצטערים כפליים. חיי הזוגיות הם בעייתיים וסבוכים, זה כל אחד יגיד, ולכן, הסטטיסטיקה בישראל מצביעה על כ-30 אחוזי גירושין בקרב המתחתנים, נתון גבוה מאוד לכל הדעות.

חלק גדול מאוד מהגירושין הללו מסתיימים בצורה רעה ולא נעימה. בין אם מדובר במריבות בלתי פוסקות, מחלוקות בלתי ניתנות לגישור, אי הסכמה לגבי אופן גידול הילדים, בגידות ואולי הדבר הגרוע ביותר והקטנוני ביותר – מריבות על כסף ונכסים. המריבות הללו נוטות לקרוע בין אנשים, לבטח בין זוגות נשואים שפשוט עבר ביניהם חתול שחור.

עקב ההבנה של הסטטיסטיקה וההבנה כי התחום הפיננסי הוא משמעותי מאוד, זוגות רבים חותמים היום על הסכמי ממון בין בני זוג הנועדו למנוע את אי ההסכמות הללו. ההסכמים קובעים באופן חד משמעי איך יחולקו הנכסים והכספים במקרה של פרידה ולא משאירים מקום לפרשנות, כך שכל העיסוק הפיננסי הופך למיותר.

להתייחס בעניין

הסכמי ממון בין בני זוג יכול לגרום לקרע גדול, מכיוון שמדובר בסוג של הצבעת אי אמון מכיוון של צד אחד, בדרך כלל החזק יותר כלכלית. הצד החזק רוצה לשמור על עצמו מתוך ידיעה ששום דבר אינו מוחלט והנישואין יאחדו את כל הנכסים אלא אם הוסכם אחרת. הרבה מערכות יחסים הסתיימו בעקבות הצבעות אי אמון אלו, אך אלו ששרדו, מבינים את החשיבות של ההסכם הזה.

חשוב מאוד לערוך את ההסכם במשרד של עורך דין המתעסק בנושא הזה באופן ספציפי. עורך הדין יידע לטפל בנושא בעדינות הנדרשת וגם יידע לנסח את המסמך בצורה שלא תפגע באף צד. המטרה היא בסך הכל לייצר סוג של תעודת ביטוח ולא חלילה לערער את היחסים.

אודות ארנון פרידר