» בניה ושיפוצים » משדרגים את המדרגות

משדרגים את המדרגות

הבית הוא המקום הזה שלעולם לא חדלים בביצוע של פעולות על מנת להפוך אותו אל המקום הכי נעים לחיות בו, הן בשל פעולות של תחזוקה שיש לבצע בשל בלאי טבעי של חלקים שונים שבו, והן בשל התחושה האישית כי הבית אינו מספק את הסביבה העדכנית עבור מגורים נוחים בשלב כזה או אחר.

אחת הפעולות שאותן מבצעים במידה וישנו מעקה שצמוד אל גרם המדרגות בבית היא של שדרוג המראה של המעקה או אפילו ההחלפה שלו לחלוטין במידה והוא כבר נראה מיושן ולא הולם את העיצוב הנוכחי של הבית. יש כאלה שמבצעים צביעת מעקה כדי להשלים את המראה הנדרש, ויש לשים לב לשלבים הבאים לצביעה הכי משולמת שאפשר.

 

איך צובעים מעקה בבית

  • בוחרים צבע מתאים – הדבר הראשון שאליו צריכים לשים לב הוא הבחירה של הצבע המתאים לסוג המעקה שכן צביעת מעקה עם הצבע הנכון תעשה את העבודה להרבה יותר קלה עם גימור יפה גם כן.
  • נשמעים להוראות היצרן – לאחר שנרכש הצבע הנכון יש לוודא כי קוראים היטב את הוראות הצביעה על ידי היצרן אשר תמיד מופיעות על גבי האריזה.
  • מכינים את השטח – כדי להימנע ממצב שב צובעים אזורים לא נדרשים יש להכין את האזור שסביב המעקה ולכסות כל מה שלא רוצים כי יקבל התזות וטפטופים של צבע, וכן לעבור אל בגדים שמתאימים לעבודה עם כיסוי דרכי הנשימה מפני חומרים רעילים.
  • מחכים לייבוש מלא – כאשר צובעים ולאחר ששלב הצביעה הסתיים זה חשוב לוודא כי המקום מאוורר היטב שלא לרכז אדי צבע רעילים במקום וכן כדי לקדם את פעולת הייבוש עם אוויר שנכנס מהפתחים הכי קרובים אל המעקה.

אודות שרון קורן