» לימודים » חינוך ילדים » שעת משחק היא שעת לימוד

שעת משחק היא שעת לימוד

מהרגע שבו זוג הורים מגלה כי עומד להיוולד להם תינוק בעוד כמה וכמה חודשים הם מתחילים להכין את כל מה שאפשר על מנת שהעובר הזה יהפוך לתינוק בריא וחזק, וזה מתחיל עם תוספי תזונה שהאם לוקחת ומתקדם אל עבר מגוון של משחקים שנועדו לעודד אותו ללמוד יותר לגבי היכולות שבו והסביבה שמקיפה אותו. איך עושים את זה נכון? קראו את המאמר במלואו.

 

מפתחים את הכישורים

יש כאלה שיאמרו כי המשחק הכי משעשע והכי מפותח שילד יכול לקבל הוא צמד ההורים שלו מכיוון שעם קצת דמיון כל הורה יכול לשבת לשעות ארכות של משחק שמפתחות את כל החושים של התינוק וגם עושות את הקרבה למשהו שהוא בגדר בונוס הכי גדול ששני אלה יכולים לקבל כל פעם מחדש. מה קורה בפועל? ההורים העייפים מחפשים אחר כל מיני סוגים של משחקים שמתאימים לשלב ההתפתחותי שבו נמצא הילד שלהם ועם אלה הם מצפים כי התינוק יעביר את הזמן שלו עד אשר הוא יצמח לילד מלא בכישורים מפותחים כיאה לגילו.

אין בזה שום דבר רע, מפני שמחקים הם באמת דרך נפלאה ללמד כל תינוק לדעת יותר, הבעיה מתחילה כאשר ישנו מבחר עצום של משחקי יצירה לילדים בכל הגילאים, ומהם רצוי לבחור אחד בכל פעם, מבלי להעמיס על הילד מטר של משחקים שרק לא יהיה מקום אחסון עבורם. לשם כך רצוי לבדוק את ההעדפות של הילד, את מה שרוצים לשפר אצלו ולמצוא משחק אחד שיש בו את השילוב של כל אלה.

 

נהנים משעת משחק

הדבר הכי חשוב בשעת לימוד שהיא שעת משחק גם כן הוא לא להכביד על הילדים ולעודד אותם בכל פעם בה הם לוקחים בעצמם את המשחק. גם אם הם לא ממש מבינים מן ההתחלה מה צריכים לעשות יש לעבור איתם שלב אחר שלב עם המון סבלנות ולראות כיצד אט אט הם מצליחים להתקדם עוד ולפתח את הכישורים עם אותם משחקי יצירה לילדים שנבחרו עבורם. ככל שהם ישמחו לגלות עוד יכולות ולקבל את הפרגון של ההורים שלהם, הם יחפשו אחר עוד משחקים דומים ויאתגרו את עצמם בשמחה רבה.

אודות שרון קורן