» עסקים » ככה עושים עסקים היום

ככה עושים עסקים היום

אחת הרכישות שהיא בגדר חובה עבור כל סוג של עסק שבו ישנה פעילות של תקבולים בדרכים שונות בחנות פיזית היא עבור ציוד של קופה, כאשר מספר הקופות הנדרש עולה ככל שבית העסק הוא רחב מידות ובו ישנה כמות מאוד גבוהה של פעילות בשעות מסוימות של היום, או לכל אורכו של יום עסקים בודד כל פעם מחדש.

פעם הקופות לא היו עושות יותר מידי מלבד לחשב את העודף ולפתוח את הקופה שבה יש את הכסף שאותו מכניסים אליה ומשם גם מוציאים את העודף במידה ונדרש, לעומת זאת, ככל שרמת הטכנולוגיה התפתחה כך כבר אפשר לראות כי הרכישה של קופות ממוחשבות חכמות נעשית יותר ברורה ואפילו בגדר ברירת המחדל של עסק גדול וקטן גם יחד.

 

מחשב לכל דבר

עד כמה שונה השימוש בקופות הממוחשבות על פני הקופות הישנות יותר? במידה ניכרת. כעת לא מדובר בשילוב של כמה מכשירים יחדיו אלא במכשיר אחד ממוחשב שבו יש את כל מה ההמוכר בקופה צריך על מנת לחשב את סכום החיוב עם העברת הפריטים בצורה מהירה בעזרת סורק צמוד, העברת הכרטיס בעזרת נקודת העברת כרטיס לחיוב צמודה וסנכרון עם חברות האשראי לשם בדיקה של הכרטיס בו זמנית.

עם כל אלה ישנן קופות ממוחשבות אשר מגיעות עם מסך צבעוני שהוא מסך מגע נוח לשימוש, ובאותה הזדמנות ניתן גם לראות את המועדון של כל לקוח עם המבצעים הספציפיים שיכולים להתאים עבורו, ועבור לקוחות מזדמנים אחרים שיכולים לנצל תנאי מבצע מיוחדים לאותה החשבונית, טרם שהיא יצאה. כל אלה מרכזים את הפעילות בקופה אחת, ומאפשרים שדרוג משמעותי של השירות ושל הרווחים עם שירות חכם, מהיר ויעיל בכל פעם מחדש.

אודות שרון קורן