» משפט » דיני משפחה » הזוגיות בחיים המודרניים

הזוגיות בחיים המודרניים

החיים המודרניים אולי נראים די פשוטים מצד אחד. הבית עמוס לעייפה במוצרי חשמל שעושים את החיים להרבה יותר קלים, והזמינות של בני זוג היא גבוהה כאשר יש לא מעט מקומות פיזיים ווירטואליים אשר בהם ניתן לפגוש את בן או בת הזוג הבאים של כל אחד ואחת מאיתנו. אפשר להיות הומוסקסואל, אפשר להיות טרנסקסואל אפשר להיות ביסקסואל, הכל אפשרי והרשות נתונה בייחוד בערים הגדולות שבהן הרמה של הסובלנות כלפי כל מה ששונה היא גבוהה יותר מיתר המקומות היותר מיושנים בארץ.

הבעיה מתחילה רק לאחר שמבינים כי מערכת היחסים כבר אינה כשהייתה פעם, וגם עם כל האפשרויות שנמצאות מסביב למכביר עדיין בני זוג מוצאים את עצמם מבקשים לצאת ממערכת יחסים בצורה רשמית ולומדים לדעת איך מתגרשים מבלי לצאת פגועים ונבגדים פעם אחת נוספת.

 

מה עושים כאשר נגמר

כל אחד יכול לומר די בקלות כי הוא היה מעדיף לצאת ממערכת יחסים שלא טובה עבורו בצורה מהירה ללא פגיעה מיותרת בו ובצד השני, אבל מה שקורה בפועל הוא שונה פי כמה מכיוון שלרצון הטוב הזה נלווים כל מיני סעיפים בחוק המיושן שלא ממש מסייעים לקדם את האינטרסים של שני הצדדים, בייחוד כאשר ישנו צד שלישי מעורב שהוא הילדים.

אף אחד לא יכול לומר לאדם אחר איך מתגרשים בצורה טובה, אולי מכיוון שגירושים הם עדות לכך שמערכת היחסים לא הצליחה, עדות לכישלון נחרץ שלה. מה שכן יכולים לעשות הוא להפוך את השינוי המאוד נדרש הזה בראשם של האנשים וברשות המחוקקת למשהו שהוא יותר תומך בתהליך הלא פשוט הזה, במקום להיות גורמים נוספים אשר מעיקים עד חוסר יכולת נשימה בעידן המודרני והמאוד נוח שלנו היום.

אודות שרון קורן