» כללי » תיקונים וכיוונים

תיקונים וכיוונים

אחרי שבונים מבנה מבטון, יש מקרים בהם צריך לבצע שינויים במבנה. ניסור בטון מאפשר לבצע חורים ונקבים קטנים בחומר, למטרות כאלו ואחרות

נהוג לחשוב שהאפשרות לשנות מבנה בטון כולל רק הריסת מבנים, שמלווה בהרס רב על ידי כדור הריסה או פיצוץ רב עוצמה. עם זאת, יש דרך לבצע ניסור בטון מבלי להרוס את המבנה או לגרום לנזק רב ברכוש ובגוף. בעזרת מקדחי יהלום חזקים, אפשר לבצע ניסור בטון וליצור נקבים קטנים בתוך הבטון למען מטרות שונות.

כאשר מבצעים ניסור בטון חשוב מאוד להתייעץ עם אנשי מקצוע מנוסים. העבודה של ניסור בטון היא עבודה מסוכנת ויחידה במינה, ולא כל אחד יכול לבצע אותה, גם אם ברשותו מקדח יהלום. המקדחים רבי עוצמה, באים בגדלים שונים וצריכים להיות מתופעלים בעזרת יד מיומנת ומנוסה. כל ניסיון לא מקצועי עלול לגרום לנזק רב לרכוש וחלילה גם בנפש.

ניסור בטון נעשה בדרך כלל כדי לייצר מעברים קטנים או נקבים למטרות פונקציונאליות כמו חיווטים או מעברי אוויר וחשמל. לעיתים הבנייה הכללית נעשית בצורה שלמה ואז צריך לבצע התאמות בהתאם למציאות. העבודה היא אינה פשוטה, וכדאי מאוד לעשות אותה מדויקת, כשאי דיוק יכול לגרום לנזקים ולכשלים בנראות.

קטן וחשוב

יש שוני רב בין ניסור בטון לבין חציבה בבטון. בעוד ניסור מטרתו נקבים ומעברים קצבים, חציבה מטרתה לבצע חורים גדולים למטרה של מעברים בין חדרים או שבירת קירות. לכל עבודה יש את מקדח היהלום המתאים לה, המבצע המתאים לה והדרך הנכונה ביותר לעשות אותה מבלי להיפצע או לפצוע.

עבודה מושלמת של ניסור בטון מתחילה ביד מכוונת ובתכנון נכון, ממשיכה עם איש מקצוע ועבודה נכונה וחשוב מאוד שתסתיים ללא פציעות או נזק, ועם מינימום לכלוך, שיאפשר לעבודה באתר הבנייה להימשך כסדרה. אפשר להשיג את כל המטרות הללו אם עובדים בצורה נכונה וחושבים על הכל מראש.

אודות ארנון פרידר