» אוכל ומזון » להביא את המסעדה הביתה

להביא את המסעדה הביתה

לא תמיד יש לאנשים כוח לצאת ולבלות. יש הרבה מאוד שפים שמגיעים הביתה ומביאים איתם את החוויה של מסעדת יוקרה אל פינת האוכל שלכם

שגרת החיים העמוסה של כולנו מונעת מאיתנו לפעמים את הנאות החיים. למי יש כוח לצאת למסעדה אחרי יום עבודה מלא פגישות ועצבים? לפעמים רוצים פשוט לשבת בבית… וזה בסדר, אבל למה לוותר על הנאות החיים? כיום, אפשר להזמין את השף עד הבית וליהנות מחווית המסעדה אצלכם בפינת האוכל.

יש עלייה חדה בכמות השפים והמסעדות בארץ וזה בהתאם לטרנד הקולינרי שסוחף את ישראל. יש הרבה מאוד תוכניות בישול, הרבה מאוד טרנדים והרבה יותר מוצרים מיוחדים וטעימים אליהם נחשפים אנשים באינטרנט, ברשתות החברתיות ואפילו במסעדות עצמן. הרבה מאוד אנשים שואפים להיות שפים והאלטרנטיבה של פתיחת מסעדה היא פתיחת עסק של בישול בבתים של אנשים.

כשמחפשים שף עד הבית המלצות ופידבקים מקבלים הרבה מאוד תוצאות. יש שפים שהם טובים מאוד במסעדה, אך משהו מתפספס להם כשהם מגיעים עד הבית ויש כאלו שהמצב הוא הפוך. בנוסף, כשמזמינים שף הביתה למעשה מזמינים חוויה ויש שפים שאין להם מספיק כריזמה, מה שמוריד קצת מהאירוע. לכן, חשוב לבדוק היטב ולהביא שף מתאים.

לבחור היטב

בנוסף, יש שני סוגים של אירועים – ארוחה אינטימית וארוחה משפחתית או חברית. יש שפים שמתאימים יותר לסוג אחד מהשניים וגם פה, חיפוש שף עד הבית המלצות ודירוגים זה משהו שמאוד יכול לעזור ולמקד את החיפוש. אלמנטים נוספים שמהווים פקטור הם כשרות, זמינות, סוג הארוחה ורגישויות שונות.

 

המטרה הסופית היא להביא הביתה שף אשר יבשל אוכל טעים, מתאים לקהל, תוך כדי התחשבות ברגישויות ואלרגיות שונות, ותוך כדי שהוא נותן שואו בתהליך. מדובר בעבודה לא קלה ולכן התשלום הוא יחסית גבוה. אבל כשזה מצליח, לא תרגישו שלא יצאתם מהבית, אלא שאתם במסעדה מפוארת עם חברים או בן/בת הזוג ואוכל ייחודי ונהדר.

אודות ארנון פרידר