» אוכל ומזון » חם ובריא

חם ובריא

הארוחות בבית הספר בדרך כלל לא נקיות ולא טובות לילדים. הורה צריך להכין לילד ארוחה ביתית ולשלוח אותה בתיק אוכל תרמי ששומר על הטריות

סוגיית האוכל במוסדות החינוכיים הציבוריים היא סוגיה שעולה מדי פעם ומדירה שינה מעיניהם של הרבה הורים. במרבית המוסדות, האוכל הוא ברמה ירודה, לא מזין במקרה הטוב ומלוכלך ומזוהם במקרים הקשים יותר. יותר ויותר הורים מעדיפים לתת לילדים שלהם אוכל מזין שהם מכינים והם יודעים מה הוא כולל וכי הוא נקי ובריא לאכילה.

הבעיה העיקרית של הורים שרוצים להכין לילדיהם ארוחת צהריים לגן או לבית הספר היא עניין הטריות. קשה מאוד לייצר מנה שתשרוד 4 או 5 שעות בתוך תיק ותהיה טעימה ומזינה כאחד. לרוב, האוכל לא שומר על טריותו ובמקרים אחרים אפילו מתקלקל. את כל זאת אפשר לפתור בעזרת תיק אוכל תרמי שיוכל לשמור על האוכל טרי, חם ומוכן לאכילה.

כאשר הורים מכינים ארוחה לילד, הם מחפשים ערכים תזונתיים ושילוב של פחמימה, ירק ותוספת. במזנונים של בתי הספר יש בעיקר שמן וג'אנק פוד. היתרון של ארוחה הניתנת בתוך תיק אוכל תרמי הוא כפול, שכן מדובר גם בארוחה מזינה וטעימה יותר, וגם חסכונית יותר, שכן הארוחות במזנונים עולות לא מעט.

למצוא את ההתאמה

כיום יש הרבה מאוד סוגים של תיקים תרמיים וגם לילדים להם חשובה הנראות, יכולים לבחור תיק מעוצב, או תיק מודפס עם הדמות האהובה עליהם. כל ילד יכול למצוא את ההתאמה שלו ובכך אף יגדל הרצון שלו לקחת את התיק לבית הספר ולהשתמש בו.

 

ילדים רבים נוטים להשמין ולאכול לא טוב כבר מגיל צעיר. תוסיפו לזה את הזוהמה שבמטבחים התעשייתים וקיבלתם ילד לא בריא. עם ארוחות אשר מוכנות בבית, שכוללות את כל המרכיבים הנדרשים ונשמרות בתוך תיק אוכל תרמי אפשר להעניק לילד את כל מה שהוא צריך, לחסוך בכסף ולתת לו ערך תזונתי נוסף וחשוב.

אודות ארנון פרידר