» משפחה » זוג לא רשמי

זוג לא רשמי

זה לא פשוט להיות זוג. מהעולם שבו דואגים לספק רק את הרצונות והצרכים של עצמי בלבד לומדים כיצד להכניס אל החיים האלה עוד עולם ומלואו של אדם נוסף שאותו מאוד אוהבים וביקר לו חפצים. מה קורה כאשר כל מה שיקר לו כולל גם רכוש רב שאותו גם חולקים בחיים המשותפים הללו? אז מתחילים העניינים להיות הרבה יותר סבוכים, בעיקר כאשר בעיני החוק אנשים שאינם נשואים בצורה חוקית ונחשבים בתור ידועים בציבור מוצאים את עצמם מחוץ לכל מה שבזמן המערכת הזוגית היה נחלה משותפת לכל דבר ועניין. איך יכולים לפתור את העניין הזה של הרכוש וכל מה שנהפך להיות למשותף כאשר החיים המשותפים לא ממש מוגנים על ידי החוק במעמד שכזה? עבור לא מעט ידועים בציבור הסכם ממון הוא הדבר שמכין את העתיד בצורה ברורה למדי.

הסכם ששומר על כולם

למה לחתום על הסכם שבו למעשה מפרטים את כל מה שכל אחד מקבל כאשר מערכת היחסים מסתיימת? יש כאלה שיראו את העניין בתור רצון קיים לסיים את הקשר בעתיד לבוא ואחרים שחוששים כי הכנה של הקרקע לפרידה תקיים את עצמה כמו חזון לבאות. מה הכי נכון לעשות? להבין כי עבור ידועים בציבור הסכן ממון הוא החתיכה החשובה הזו בפאזל אשר משלימה את כל מה שצריכים מבחינה חוקית על מנת לוודא כי יש רצון לחים משותפים שבהם גם חולקים את הרכוש בצורה שווה.

 

באופן שכזה הופכים לסעיפים ברורים את כל מה שאולי היה לא לגמרי חד וברור מבחינה של חוק שלא ממש דואג לאינטרסים של זוגות שאינם נשואים בצורה מלאה. מה שנשאר הוא רק ליצור את ההסכם שאיתו כולם חשים בנוח להזדקן יחד עד שהעתיד יאמר אחרת.

אודות שרון קורן