» אוכל ומזון » שתיים במכה אחת

שתיים במכה אחת

כשמחברים מלאווח ופיצה רק דברים טובים יכולים לצאת מכך. יש ברשת מתכונים רבים ואיכותיים למלאווח פיצה משגע

הבצק הוא האהבה הגדולה של הרבה מאוד אנשים. קשה מאוד למצוא מישהו שלא אוהב בורקס, פיצה, פיתות וכל מיני סוגים של מאכלים תימנים כמו פתות, זיוה וכמובן מלאווח. השדרוג האמיתי של המנות הללו הוא כאשר מחברים אותם אחת עם השנייה. וכך למעשה, נולד המלאווח פיצה, שאותו כולנו כל כך אוהבים.

מלאווח פיצה הוא למעשה מלאווח עליו מפזרים רוטב עגבניות וגבינה ועושים ממנו למעשה את הבסיס לפיצה, במקום הבצק. העניין הוא, שאפשר לעשות זאת בהרבה מאוד דרכים שונות ובכך לשכלל את המאכל האהוב. חיפוש מתכון מלאווח פיצה יעניק לכם עולם שלם של ניסיונות ותוספות. יש הרבה מאוד סוגים של רוטבי עגבניות, סוגים שונים של גבינות וכמובן עולם שלם של תוספות.

השדרוג המשמעותי במנה הזו היא כמובן שהבצק בבסיס הפיצה אינו בנאלי, אלא למעשה עשוי מבצק עלים שללא ספק משדרג את המנה. אם נשנה את סוג הגבינה, רוטב העגבניות וסוג התוספת, נוכל אפילו ליצור מנה ייחודית משלנו.

לברר על הרכיבים

כשמתנסים עם מתכון מלאווח פיצה צריך לוודא דבר אחד חשוב מה הוא סוג הגבינה והאם היא עמידה לחום. לא כל גבינה מתחממת היטב בתנור ורובן אף נשרפות. גבינה כמו ריקוטה, שעמידה מאוד בחום גבוה, היא גבינה מומלצת למי שמחפש טעם מתקתק ועדין יותר. גבינה צהובה רגילה למשל, לא תעמוד בחום גבוה ולא תשיג את האפקט הנדרש.

 

בשוק ישנם סוגים רבים של רוטבי עגבניות, וחשוב מאוד גם פה לבחור את הסוג הנכון. ישנם רטבים עם גרעינים, חלקם בלי, חלקם חלקים יותר וחלקם מיועדים לבישול ארוך או לספגטי. ולכן, כדאי מאוד לנסות ולהתנסות, אך חשוב לבחרו את המרכיבים הנכונים כדי לייצר את המנה הטובה, שכל בני הבית יהנו ממנה.

אודות ארנון פרידר