» בניה ושיפוצים » אדריכלות » ממשיכי הדרך

ממשיכי הדרך

יסקי אברהם היה אחד ממניחי אבן הפינה של מדינת ישראל מבחינה אדריכלית. כעת בניו ממשיכים את דרכו עם חברה גדולה ומגוונת

אבני הפינה לארץ ישראל כפי שאנחנו מכירים אותה, הונחו על ידי כמה חלוצים לפני כ-70 שנים ואותם חלוצים לא תמיד זוכים לכבוד הראוי להם. אחד מהאנשים הללו הוא יסקי אברהם שהיה אחד האדריכלים הראשונים שסייעו בבנייה המודרנית בארץ ישראל. יסקי אברהם נולד בקישינב ב-1927 והחל את דרכו האדריכלית בתחילת שנות החמישים. יחד עם יעקב גיל ויוסי סיוון, השלושה תיכננו לא מעט מבנים באיזור תל אביב והמרכז, ותרמו רבות לנראות של גוש דן בימים אלו.

כיום, אלו בניו של יסקי אברהם שממשיכים את דרכו עם חברת יסקי אדריכלות. הבנים, שאול ויובל יסקי, הקימו את חברת האדריכלות יסקי ועוסקים בעיקר בפרויקטים של פינוי בינוי. הפרויקטים הללו עוסקים בחידוש פנייה של העיר, וכן חיזוק של תשתיות רעועות שנבנו לפני כמה עשורים.

בחברה הקימו בניינים בכל רחבי גוש דן והיא מתעסקת גם עם תכנון עירוני, שכולל שכונות מגורים, אזורי מסחר, מרכזי עסקים וישובים חקלאיים. הגיוון הוא זה שמעניק לחברה את אפשרות התמרון וההבנה בכל התחומים בתוך האדריכלות.

מהמרכז ועד לפריפריה

החברה הלכה וגדלה עם השנים וכעת כוללת כמה מאנשי המקצוע הטובים בעסק. הבנים לקחו השראה רבה מאביהם, שנפטר לפני כ-3 שנים והם ממשיכים את דרכו עם בנייה מודרנית ופרקטית שמשפרת את פניה של תל אביב, רמת גן, גבעתיים, ואפילו בפריפריה, שם עשתה החברה פרויקטים באשקלון, קרית גת ובמקומות נוספים בנגב.

 

יסקי אברהם התווה את הדרך והראה לבניו כיצד לתכנן ערים ובניינים בצורה מדויקת ומתאימה לנוף הישראלי. הבנים אספו איתם את בכירי האדרכלים ומצליחים לבצע נאמנה את דרשת אביהם עם חברה מצליחה שעוסקת בכל תחומי האדריכלות – מתכנון של בניינים ועד אזורי מסחר ענקיים שעתידים להיבנות במספר מקומות בארץ.

אודות ארנון פרידר