» בניה ושיפוצים » שפץ ביתך

שפץ ביתך

שיפוץ הבית הוא פרויקט מסובך, אף פעם לא מסתיים איך שתוכנן, ולרוב גם במחיר גבוה בהרבה. במהלך השיפוץ אתם חווים אי נוחות בבית, או שאתם נאלצים לעבור למקום אחר לזמן מסוים.

"הזורעים בדמעה ברינה יקצורו", אמנם שיפוץ הוא סיפור לא פשוט, אך בסופו אתם זוכים בהתחלה חדשה בבית חלומותיכם.

זה לא נגמר עד שזה נגמר

לאחר שהשיפוץ הגיע לסיומו, וקיבלתם את התוצר הסופי, נשארה עוד נקודה קטנה שאתם צריכים לטפל בה. ניקיון בית לאחר שיפוץ גדול, זאת אחת מהמשימות המבאסות ביותר שיש, אתם מחכים כבר להיכנס לבית החדש או המחודש, ועדיין יש לפניכם הרבה עבודה. אם עוד לא עשיתם ניקוי בית לאחר שיפוץ גדול, מחכה לכם הפתעה לא נעימה, לא חשבתם שאפשר לנקות כל כך הרבה לכלוך, אך בסופו של דבר המטרה מקדשת את האמצעים, התחילו לנקות!

סוף טוב הכל טוב

זהו, מזל טוב, הצלחתם לעבור את  תלאות השיפוץ ואת הניקיונות, סוף סוף אתם יכולים לחזור הביתה, לחיים נורמליים, רק בבית חדש ויפה יותר. ההרגשה הזו היא כל כך נפלאה, שאנשים עלולים להתמכר לה. ישנה תופעה מעניינת של אנשים שמתמכרים לשיפוצים. זה אולי נראה מגוחך, אבל ההרגשה המשכרת של שינוי, גם אם מן הצד הוא נראה זניח, עלולה לגרום לאנשים לרצות לשנות כל הזמן.

 

מן הסתם התמכרות שכזו עלולה לעלות הרבה כסף, כך שכדאי לטפל בה לפני שתמצאו את עצמכם מוציאים עשרות אלפי שקלים על תיקונים ושיפוצים שכלל לא נצרכים. חשוב להתייעץ לפני השיפוץ עם קבלנים ואנשי מקצוע רציניים, שיכולים לתת חוות דעת מה השינויים שצריך לעשות, וגם חשוב להשוות מחירים בין בעלי מקצוע ובין חומרי בניין שונים, כדי להוזיל כמה שניתן את השיפוץ היקר. 

אודות ארנון פרידר