» משפט » המצאה נהדרת

המצאה נהדרת

אנחנו חיים בעולם שממציא את עצמו בכל פעם מחדש. כל הזמן אנחנו מגלים רעיונות נהדרים אשר הופכים להיות הדבר הנהדר הזה שאיתו אנחנו חיים בצמידות ובלעדיו אנחנו לא ממש זוכרים איך החיים היו נראים. הרבה מן הדברים הללו כוללים שרשרת משומנת של ממציאים שעובדים ללא הפסק על מנת להוציא לפועל את הפטנט הנהדר הבא, בתור ארוך של מגישי פטנטים וממציאים שתמיד רוצים בסופו ל דבר לעשות אתה רווח הכי גדול שאפשר מהמצאה שכזו.

כמובן, שגם ההכרה הציבורית הרחבה בגודל הדבר הזה שהם יצרו היא דבר שבהחלט יכול רק להוסיף לאגו. החיים של כולנו מורכבים משרשרת של פטנטים, כאשר ההבדל בין פטנט מוצלח לכזה שלא נשא פרי יכול להיות עוד בשלבים הראשונים של ההקמה והרישום אצל עורך הפטנטים.

מה הפטנט שלכם

חשבתם על המצאה נהדרת שיכולה לעשות שינוי חשוב אצל האנשים כולם או אצל קבוצה מסוימת של אנשים בעולם? איך הייתם מתקדמים עם הרעיון הבסיסי הזה? בודקים מידע לגבי פטנט והרישום שלו בארץ ובמדינות אחרות? או שהייתם יוצאים לחיפוש אחר קבוצה של נאשים שלה יש את הניסיון ביצירה של פטנט והרבה שלו לכדי בקשה לרישום שכוללת את כל הפרטים הנדרשים בצורה בהירה שתקדם את הרעיון הזה לרישום מוצלח ברשות הפטנטים?

 

ככל שיהיה מדובר בצוות שיכול לעשות את השילוב המוצלח של הדברים הנדרשים למינוף הפוטנציאל העסקי באופן הכי טוב שיש, כך יהיה מדובר בהשקעה שמחזירה את עצמה ואינה בזבזנית של זמן ו/או כסף עבור הממציא. מזה יוצא כי מאחורי המצאה נהדר אחת נמצאת שרשרת של אנשי מקצוע שמבינים את הפוטנציאל הגלום ואת הדרכים להוציא את כל אלה לפועל, בשורה התחתונה.

אודות שרון קורן