» בניה ושיפוצים » בטיחות » להרחיק סכנות

להרחיק סכנות

מערכת גילוי וכיבוי אש יכולה להציל חיים שכן שריפה יכולה להידלק די בקלות. גלאי עשן הוא חובה בכל בית, אך צריך לשקול ולשדרג למערכת רצינית יותר

הדבר החשוב ביותר בכל פרויקט הוא הבטיחות. כאשר בונים מבנה, רכב, או כל מכשיר חשמלי כזה או אחר, צריך לחשוב קודם כל על בטיחות המשתמש. העניין רלוונטי ביותר כאשר בונים דירה חדשה ומנסים לשווק אותה. מדינת ישראל מעמידה תקנים מחמירים לבטיחות ובכל בית חייבים להיות מספר אמצעי בטיחות כתנאי מקדים לקבלת טופס 4.

אחד מאמצעי הבטיחות החשובים ביותר היא מערכת גילוי אש טובה, שתתריע מראש על סכנה ואף תסייע בכיבוי השריפה. מערכות כיבוי האש המתקדמות כוללות חיישנים רגישים מאוד שמתחילים לצפצף עוד בשלב העשן. גילוי מוקדם של שריפה יכול להציל חיים וככל שהמערכת טובה יותר, כך יש סיכוי טוב יותר לצאת ללא פגע.

מערכת איכותית עולה כסף ולכן כשמחפשים מערכת גילוי אש מחיר והתקנה צריך להשקיע ולחפש את הטוב ביותר. המערכת לא באה על חשבון אמצעים אחרים לכיבוי שריפה כמו מטפים, אלא בנוסף. המערכות המתקדמות כוללות גם ספרינקלרים, שבהחלט עשויים לעזור במקרה של שריפה נקודתית וקטנה.

הגלאי לא תמיד מספיק

החוק מחייב גלאי עשן בכל בית, אך זה לא תמיד מספיק, לבטח לאנשים שגרים ליד חורשות או יערות. כשמתקינים מערכת גילוי אש מחיר הוא פקטור פחות משמעותי. המטרה היא לשמור על כל בני הבית בטוחים, גם בזמנים שאנחנו לא בבית או בזמן הלילה.

 

יש הרבה מאוד סוגים של מערכת כיבוי וגילוי אש וכל אחד יכול למצוא מה שמתאים לו מבחינת מחיר ואיכות. זכרו ששריפה יכולה להיווצר גם מתקלה הכי קטנה, שלאו דווקא נמצאת באחריות של מישהו. קצר בתקע, תנור שנשכח, או מכשיר חשמלי שהתלקח באופן ספונטני יכולים לגרום לכם לאבד את הדבר היקר ביותר לכם. לכן, יש דברים שכדאי להשקיע בהם, כמו מערכת גילוי וכיבוי אש.

אודות ארנון פרידר