» קניות » צרכנות נבונה » האלטרנטיבה הזולה

האלטרנטיבה הזולה

ביגוד הילדים בישראל הוא יקר מאוד, ואנשים מחפשים תחלופות מעניינות. קניית בגדים לילדים באינטרנט היא נוחה, זולה ונפוצה מאוד כיום

שוק הביגוד בישראל יקר בכמה מונים מהשוק האירופי. בחלק מהמדינות באירופה ישנו סבסוד ממשלתי של בגדי ילדים והחקיקה בישראל מקשה מאוד על בתי העסק והרשתות להוריד מחירים בשל עלויות משלוח ומיסים. ישנם עסקים שפונים לשווקים בחו"ל כדי לייבא בעצמם ולהוריד עלויות, ובכל אופן, מדובר בנושא חם במשק הישראלי.

הפתרון של משפחות רבות, הוא פשוט להזמין בגדים לילדים באינטרנט ולוותר על המתווך. יש לא מעט אתרים ואפשרויות באינטרנט, והעלויות פשוט נמוכות בהרבה. ניתן להזמין היום כל דבר, החל מכובעים, דרך מעילים, חולצות, צעיפים, מכנסיים, בגדים תחתונים, נעליים ואפילו גרביים. אנשים פרטיים עושים עסקים דרך אתרים כמו איביי ואמאזון והאפשרויות הן בלתי נגמרות.

מספר משתנים

יש כמה חסרונות בולטים בהזמנה של בגדים לילדים באינטרנט והם כמובן זמן ההמתנה, שיכול להגיע עד כחודשיים במקרה הרע ובנוסף, יש את עניין המידה וטיב המוצר. מבחינת המידה, כאשר מזמינים ממדינה כמו סין, חשוב להזמין מידה גדולה יותר, שכן לסינים אמות מידה מעט שונות. מבחינת טיב המוצר, כאשר מזמינים מאירופה, יש פחות מקום לדאגה. סין היא סיפור אחר לחלוטין, כשאיכות המוצרים פשוט משתנה מהזמנה להזמנה.

 

כאשר מזמינים מהאינטרנט חשוב לשים לב לכמה דברים. ראשית, צריך לבחור מוכר אמין. ברוב האתרים ניתן לדרג את המוכרים ולכתוב עליהם ביקורת. כאשר יש מוכר שנכתבו עליו הרבה דברים לא טובים ויש לו דירוג נמוך, כדאי להימנע ממנו. מוכר אשר מדורג גבוה לרוב לא יעשה בעיות וגם אם כן, הוא ישמח להחזיר לכם את כספכם, כדי שלא תדרגו אותו נמוך. מדובר באדם אשר מנהל עסק לכל דבר, וכל ירידה בדירוג או תגובה רעה פוגעת לו קשות בכיס. הזמנת בגדים לילדים באינטרנט היא העתיד, היכולות משתפרות והעלויות פשוט נמוכות ומשתלמות.

אודות ארנון פרידר