» בניה ושיפוצים » משדרגים את השכונות הישנות

משדרגים את השכונות הישנות

בכל רחבי השכונות המיושנות של תל אביב יפו ושאר הערים הוותיקות בארץ המעטה של הבניין נראה מיושן, ולפעמים אפילו מגיע עם איטום שלוקה בחסר וגורם לרטיבות חוזרת ונשנית שאותה רואים בקלות עם שכבה "נאה" של עובש שחור המסוכן לבריאות של אלה שנמצאים בקרבתו. כל הבניינים בשכונות הישנות לא חייבים להישאר כאלה, ועם תמ"א 38 תל אביב יפו יכולה להתחדש בצורה ניכרת עם עבודת שיפוץ של מעטה חיצוני של כל בניין.

הוספה של מעלית

רוב הבניינים בעלי ארבע הקומות שיש להם כמה עשרות של שנים של קיום בשכונות הוותיקות של תל אביב יפו אינם מגיעים על מעלית אלא עם גרם מדרגות שאיתו צריכים להתמודד כאשר עולים עם מצרכים מהסופר או עם עגלת תינוק. ברוב המקרים של ביצוע תמ"א 38 הדיירים מבקשים להוסיף מעלית שיכולה ליצור את ההקלה המשמעותית בעלייה לכל קומה בבניין.

הוספה של חדר ממ"ד

המצב הביטחוני של מדינת ישראל הוא רגיש. את זה אפשר לראות בקלות לפי כמות המבצעים הצבאיים אליהם יוצא צה"ל וכמות הפעמים בהם נדרשנו להיכנס אל חדר מוגן. עם ביצוע של תמ"א 38 תל אביב יפו יכולה להיות בטוחה יותר עבור כל הדיירים בבניינים הישנים.

הוספה של מרפסת

 

בכל הבניינים הישנים שמונים עשרות של שנים אולי יש שטח פנימי רחב עבור כל חדר, אולם מצד שני החיסרון הבולט של מרפסות יכול מאוד להפריע להתנהלות המודרנית שבה רוצים להיות מחוברים אל העולם החיצוני בלי לעזוב את הבית. תמ"א תל אביב יפו מאפשר להוסיף את אלה בתהליך של שיפוצים שמוציא את הדיירים אל האור בכל פעם בה הם רוצים להרגיש כמו בבית פרטי עם גינה והרבה ירוק.

אודות שרון קורן