» משפחה » הרכבה קלה של פרופיל לבית

הרכבה קלה של פרופיל לבית

זה אולי נראה קשה, אבל הרכבת פרופיל הפכה לפשוטה במיוחד

כחלק מעיצוב הבית שלכם, החלטתם שברצונכם להתקין פרופיל בלגי באזור הסלון. עד כה הכל טוב, אך האם ניתן לעשות זאת בעצמכם? התשובה היא כן, בהחלט.

אך בטרם ניתן הסבר על אופן ההרכבה, חשוב שנדע קצת על מהו פרופיל בלגי. ובכן, בניגוד לשמו, פרופיל בלגי יוצר בפעם הראשונה באנגליה בכלל, ומדובר בחלון שמורכב משלושה סוגי חתך – או במילים אחרות: פרופיל.

בחלונות שמורכבים על פרופיל שכזה, ניתן לבצע פתיחה בלבד ולא הזזה כפי שהיה ניתן בעבר ולכן אנשים בדרך כלל מעדיפים להרכיב את החלונות הללו ביציאה לגינה או למרפסת, כדי שיוכלו לראות את הנוף המשתקף מהבית במלוא הדרו. הפרופיל נוצר כדי לאפשר להרכיב חלונות שיפתחו קדימה (או אחורה) מבלי שיהיו בעיות אטימה לגשמים ורוחות ואכן, זה בדיוק מה שקורה בשטח.

אז נכון, לא יהיו לכם רשתות הזזה להגנה מפני יתושים, אך בהחלט תקבלו את אותה תמונה, עם חלונות קצת יותר מעוצבים ושבהחלט אטומים לכל חרק שירצה להיכנס לביתכם, קור וחום – זאת בניגוד לתריסים הרגיעים שהתרגלנו לראות ברוב הבתים הפרטיים ואלה בעלי המרפסות.

אגב, אם כבר במרפסות עסקינן, יש לציין כי בניינים רבים שעושים היו תמ"א או פינוי בינוי, בוחרים דווקא באזור הסלון להשתמש בפרופיל בלגי וחלונות שנפתחים החוצה ולא בהזזה, אלא אם הבעלים של הדירה ביקש אחרת.

ובמעבר חד להוראות ההרכבה. יש לבנות את הפרופיל על פי המידות של השטח, ואת מסילות הפרופיל יש לחבר לקירות החשופים ולפי המקומות שבהם תרצו לחבר, לקדוח חורים ולשים ברגים. לאחר מכן, ניתן לחבר את הזכוכיות, אטמים ומעצורים כמובן לדלת וזהו, יש לכם פרופיל איכותי ומודרני בבית.

 

 

אודות ארנון פרידר