» תיירות » טיולים בארץ » טיול בנוף חורפי

טיול בנוף חורפי

הזמן שבו כל המפלים שוצפים וקוצפים והנחלים מתמלאים בחיים חדשים מלאי מים, זה הזמן לצאת אל טיול שמראה כיצד הארץ מתחדשת אחרי תקופה ארוכה של ימים יבשים וחמים ומפרה את האדמה כל הגשם הזה שבשלב הזה כה מחכים לבואו. האם זה אומר כי מעתה ולהאה קצה לה תקופת הטיולים בחוץ וכי כל עם ישראל צריך להיכנס אל תרדמת חורף אשר ממנה לא יוצאים עד אשר השמש תאיר מחדש? ממש לא. הנופים של הארץ יפהפים גם בחודשי הקיץ ומציעים עולם אחר של טיולים עם קרוואן להשכרה בישראל שבו יש את כל מה שצריכים כדי להתחמם במהלך נופש חורפי מושלם.

למה דווקא בחורף?

כי בקיץ חם, ובמקרים רבים אפילו חם מכדי לצאת לטיול מבלי להרגיש את הצורך העז להיכנס אל מזגן שיצנן קצת מכל הלחות והשמש הרותחת שיכולה לייבש את המטיילים במהירות רבה. לעומת זאת, כאשר מדובר בטיול בחורף, זה פשוט ללבוש כמה שכבות נעימות של בגדים ויחד עם הפעילות הפיזית של הטיול עצמו מתחממים די במהירה ויכולים ליהנות מכל המים האלה אשר ממלאים את כל הנחלים שעד כה היו צמאים למי גשמים. אלו מראות שרואים אך ורק לתקופה קצרה וכדאי מאוד לנצל אותם עם קרוואן להשכרה בישראל שמאפשר לנווט ממקום אחד לאחר ולהיכנס לשתות קערית מרק חם כאשר רוצים לחזור אל חדר נעים ומחומם.

למה דווקא בקרוואן?

 

עם הרכב שהוא גם חדר השינה, המקלחת והמטבח אפשר למעשה לצאת למרדף בעקבות האזורים הכי נעימים לנופש, ולא להישאר "תקועים" באזור הדרום אם שם יש מזג אוויר חורפי אלא להצפין אל עבר הכנרת ששם ביום הקרוב יהיה מזג אוויר מושלם גם עבור טיולים רגליים.

אודות שרון קורן