» טיפוח » לא חייבים להישאר עם סימנים על העור

לא חייבים להישאר עם סימנים על העור

הבטתם במראה ופתאום שמתם לב כי על פני הגוף שלכם יש כל מיני סימנים מוזרים של פסים שיש להם משקעים כאילו מישהו חרט על העור שלכם תעלות ארוכות וקטנטנות? ברוכים הבאים אל הקבוצה הדי גדולה של אנשים אשר סובלים מכל אותם סימני מתיחה שלגמרי לא פשוט להיפטר מהם ברגע בו הם כבר נמצאים על פני אזורים שונים של הגוף.

הסיבות לסימנים אלה

·         היריון – בהיריון הגוף למעשה מקבל מתיחה מאוד נכבדת של העור ככל שהבטן הולכת ותופחת לה. התוצאה היא סימנים של מתיחת העור באזורים של הבטן, בעיקר בתחתית הנמוכה של הבטן.

·         השמנה – כאשר עולים בצורה ניכרת במשקל העור חווה מתיחה, ודומה להיריון באזורים אשר חווה מתיחה יתחילו להיווצר גם כן, ההבדל הוא שכאן הסימנים יכולים להיווצר בכל אחד מהאזורים שנמתחו החל מהרגליים ועד לבטן והידיים.

·         גנטיקה – כמו בכל דבר בחיים הכל שאלה של גנטיקה. כאלה עם גנטיקה פחות טובה יהיו מועדים להיווצרות של סימני מתיחה יותר מאשר אחרים.

·         צמיחה מואצת – יש כאלה שחווים זינוקים של צמיחה בצורה כי משמעותית עד כי הגדילה הכה רבה בזמן כה קצר יחסית גורמת ליצירת אותם סימנים של מתיחה בעור.

דרכי הטיפול בסימנים

·         טיפולי לייזר – שיטה פופולארית שמאפשרת מחיקת סימנים על ידי טיפול בקרני לייזר, אולם לרוב הסימנים יחזרו לאחר תקופה מסוימת.

·         משחות וקרמים – יש לא מעט קרמים, משחות וסרומים אשר מבטיחים כי לאחר שימוש בהתמדה קבועה יהיה שיפור במראה של הסימנים, לרוב יהיה מדובר בטשטוש של הסימנים ולא מחיקתם לגמרי מהעור. הטיפול הכי יעיל כאשר הסימנים הם "טריים" בכל השיטות.

 

·         דרמה רולר – שיטה חדשנית אשר מאפשרת יצירה של תאי עור חדשים באזורים של סימני מתיחה וצלקות ובכך מקבלים עור חלק ללא סימנים בעייתיים.

אודות שרון קורן