» בריאות » איך לבחור פסיכולוג

איך לבחור פסיכולוג

נושא הפסיכולוגיה תפס צבר פופולריות רבה בעשור האחרון, עוד ועוד סטודנטים הולכים ללמוד פסיכולוגיה מדי שנה, לבקר פסיכולוג  הפך להיות סטנדרט וכמעט בכל בית ספר נמצאת יועצת פסיכולוגית על בסיס קבוע. כוון שביקור אצל פסיכולוג הוא עניין מאוד רגיש, חשוב לבחור פסיכולוגים מומלצים. במאמר זה אספנו עבורכם טיפים שיעזרו לכם לבחור מומחה מקצועי.

איך לבחור פסיכולוג?

כמו שציינו מקודם, מדובר על נושא רגיש מאוד, לכן חשוב שתקדישו את מלואה תשומת לב לבחירת המומחה הטוב ביותר עבורכם. אנו ממליצים להסתכל על הפרמטרים הבאים:

ניסיון המומחה בתחום. ככל שהמומחה מנוסה יותר, זה אומר שנתקל ביותר מקרים ויכול להיות שחלקם היו דומים לשלכם, כך יהיה לאותו מומחה הרבה יותר קל למצוא פתרון מותאם עבורכם. אין ספק כי כל אדם הוא מיוחד במינו ובעיות פסיכולוגיות כאלה ואחרות אינן דומות אחת לשניה, אך אין ספק כי פסיכולוגים מומלצים עם ניסיון יצליחו לפתור את הבעיות בצורה הטובה ביותר.

חיבור אישי. לפני שאתם קובעים טיפול קבוע אצל פסיכולוג, נסו להגיע לפגישת ניסיון אחת, בה תראו האם יש לכם חיבור אישי עם הפסיכולוג. חשוב שתבינו כי זה האדם שאתם הולכים לחלוק איתו את הסודות הכמוסים שלכם ולהראות לו את האני האמיתי שלכם. אם האדם אינו מוצא חן בעיניכם ברמה האישית, אולי שווה לשקול לא להמשיך את הפגישות עמו.

 המלצות. בדקו באינטרנט על פסיכולוגים מומלצים. אתם יכולים סתם להריץ חיפוש או אפילו לשאול אנשים ברשתות חברתיות. הרבה אנשים בארץ תמיד מוכנים לעזור אחד לשני, לכן הסיכוי שימליצו לכם על מומחה מקצועי, הוא גבוה.

אנו מקווים כי מאמר זה עזר לכם להבין כיצד עליכם לבחור פסיכולוגים מומלצים. בהצלחה!

אודות שני דביר