» משפט » דיני משפחה » הסכם טרום נישואין במקרה של גירושין

הסכם טרום נישואין במקרה של גירושין

חתמתם על הסכם טרום נישואין? כעת כאשר אתם עומדים בפני גירושין מגיע הרגע לפתוח את ההסכם ולבחון את הסעיפים המתאימים. חשוב להבין כי הסכם טרום נישואין הוא הסכם עם תוקף משפטי לכל דבר, אותם סעיפים עליהם חתמתם לפני כמה שנים מחייבים אתכם כעת, לכן, חשוב יהיה לבחון היטב את הסעיפים ולא לחתום על סעיפים שלא תוכלו או לא תרצו לעמוד בהם בעתיד.

במעמד החתימה על ההסכם שני בני הזוג מסכימים לכבד זה את זה, החתימה על ההסכם נועדה להקטין סכסוכים ומחלוקות במקרה של פירוק קשר הנישואין. ברוב המקרים מתייחס הסכם טרום נישואין בעיקר לנושא הכספי וחלוקת רכוש אך ישנם מקרים בהם בני הזוג מכניסים אל ההסכם גם סעיפים אשר אינם קשורים לחלוקת רכוש או רכוש התחלתי קיים השייך לאחד מהצדדים.

שימו לב, ההבדל בין הסכם ממון לבין הסכם טרום נישואין בתחום הפיננסי הוא שעל הסכם ממון אפשר יהיה לחתום גם אחרי החתונה, על הסכם טרום נישואין לא תוכלו לחתום לאחר החתונה.

מדוע כדאי לחתום על הסכם טרום נישואין?

מטרת ההסכם היא הסדרת מחלוקות אפשריות עתידיות בין בני הזוג. אם וכאשר אתם צופים כי תהיינה בעייתיות במקרה בו תחליטו לפרק את הקשר כדאי יהיה לחבר הסכם המתייחס בדיוק לאולן נקודות בעייתיות. דיון באותן נקודות דווקא עכשיו בשלב בו אתם אנכם עדיין נשואים, שלב בו האהבה פורחת, יוכל לחסוך לכם הרבה מאוד בעיות וקשיים בעתיד.

 

חשוב לציין כי ההסכם אינו מחייב את אחד הצדדים להעניק גט או לקבל גט, אך כן ניתן לקבוע מחויבות לקבלת ייעוץ זוגי טרם פירוק הקשר או חובת תשלום של פיצוי במקרה של עיכוב הגט או מקרים של סירוב למתן גט.