» טיפול » גוף ונפש » יותר מזדקנים בכבוד

יותר מזדקנים בכבוד

זה לא דבר פשוט להזדקן. אומנם לומדים הרבה מאוד דברים לגבי העולם בו אנו חיים אבל עדיין רב הנסתר על הגלוי ולמרות שנראה כי צוברים הרבה מאוד ידע אחרי אינספור של חוויות חיוביות ושליליות גם יחד, לעולם לא מרגישים מוכנים לחלק הזה של החיים שנקרא הזדקנות.

אומרים כי האדם יכול להיראות זקן מבחינת הגיל שבו הוא נמצא כאשר מבפנים הוא מרגיש צעיר בדיוק כפי שהרגיש בגילאי העשרים, אך כל מיני מוחשים שהגילאים המאוחרים יותר מביאים בהחלט יכולים לגרום לתחושות החיוביות האלה להיעלם ולהרגיש יותר לכודים בגוף שממאן לבצע פעילויות שאוהבים, אפילו פעילויות שחייבים באופן יומיומי. איך בדיוק מיישרים את הקווים האלה שרק הולכים ומתרחקים האחד מן השני? רגע לפני שנכנסים אל תוך דיכאון עמוק שמאוד מאפיין את בוגרי הגיל השלישי רצוי לפנות אל פסיכוגריאטר שיכול לסייע לחצות את גבול אל העולם החדש.

הרבה יותר קל להזדקן

זה לא נעים להזדקק לזולת כאשר במקרים רבים העזרה לזולת מאבדת מכוחה עם רמת אנוכיות שרק הולכת וגוברת ומצוקות שקיימות בכל השכבות החלשות של האוכלוסייה, ולא רק בזו שכוללת את פלח הגיל השלישי. מעטים האנשים שהכינו מספיק כסף לשנים שבהן הם כבר יהיו פנסיונרים ועוד יותר מעטים האנשים שאינם צריכים עזרה יומיומית בשל הקשיים שהגוף מערים עליהם עם חוליים שונים שהם מנת חלקם של מבוגרים רבים.

 

כל אלה יכולים להכניס לחרדה ממשית ולרמת בידוד גבוהה אשר בסופם הבריאות הפיזית והנפשית של אותם מבוגרים רק הולכת ומתדרדרת. פנייה מוקדמת ככל הניתן אל פסיכוגריאטר מאפשרת לאמוד את המצב הבריאותי מצד אחד ולהעניק את מערכת התמיכה החיונית לכל איש מבוגר על מנת שהוא יוכל להזדקן בכבוד בעזרת טיפול מקצועי זה המיועד לגילאים אלה.

אודות שרון קורן